Kategorie


Spectral Lash odżywka do rzęs (dawny Revita EPS)

Producent: DS Laboratories
szt.
162,50 zł

Przedmiotem sprzedaży Spectral Lash,  preparat stymulujący wzrost rzęs. Twoje rzęsy będą o 25% dłuższe już po 4 tygodniach stosowania. Zyskają na grubości i gęstości!
 
Główny, aktywny składnik preparatu w formie kompleksu peptydów został zbadany in vitro w laboratorium jak również in vivo na grupie osób.
In vitro. Badania przeprowadzone w laboratorium dowiodły, iż kompleks peptydów pobudził znacznie geny keratyny w zakresie od 60%-160%. Wyniki zostały przedstawione na poniższym wykresie.

 

 

In vivo. W kolejnym badaniu panel 15 osób w wieku 24-82 nanosił odżywkę Spectral Lash każdej nocy przez dwa tygodnie. Pomiary zostały wykonane za pomocą oprogramowania SigmaScan. W czwartym tygodniu rzęsy były o 25% dłuższe w porównaniu z długością rzęs z pierwszego dnia badania. Wyniki przedstawiono na zdjęciu poniżej.

 

 

 

Następnie kolejny panel 4 osób nanosił serum przez dłuższy okres czasu.  Długość i gęstość rzęs mierzona były w pierwszym dniu, 2, 4 i 6 tygodniu. Pomiary zostały dokonane specjalistycznymi urządzeniami. Również tym razem rzęsy były zdecydowanie dłuższe i gęstsze.

 

Histologia wzrostu rzęs

Rzęsy w przeciwieństwie do włosów na głowie z reguły nie tracą koloru i nie siwieją z wiekiem. Nie wpływają na nie również androgeny, które często powodują wypadanie włosów na głowie.

W 2010 opublikowano badanie biologicznych mechanizmów odpowiedzialnych za długość, falistość i pigmentację rzęs. Celem były scharakteryzowanie cyklu wzrostu rzęs oraz ich morfologia. W badaniu wzięło udział 29 kobiet w wieku 26-60. Rzęsy zostały zmierzone przy pomocy aparatu o wysokiej rozdzielczości. Dokonano również biopsji rzęs od 17 ochotników w celu histologicznej analizy cebulek.

Okazało się, że morfologia cebulek rzęs i włosów jest bardzo do siebie podobna z wyjątkiem nabłonkowych komórek macierzystych, które w cebulce rzęs były rozproszone na całej jej długości a w cebulce włosów skoncentrowane w grupach.

 

Sposób użycia

Dla uzyskania najlepszych rezultatów Spectral Lash należy nanosić 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Należy najpierw się upewnić, że twarz jest czysta a makijaż zmyty.  Następnie należy nacisnąć przycisk w celu uzyskania dawki preparatu. Przeciągnij aplikator wzdłuż linji rzęs na górnej i dolnej powiece. W przypadku dostania się preparatu do oka nie ma konieczności jego wypłukiwania.  Po kilku tygodniach stosowania preparat można stosować raz dziennie w celu utrzymania efektów.

 

 

Środki ostrożności.

Ze względu na higienę i zmniejszenie ryzyka infekcji oka nie zaleca się używania tego samego aplikatora z innymi osobami.

 

Pojemność preparatu 2,4ml.

 

Skład:

Proprietary Peptide Complex, Water, Hydrolyzed Soy Protein, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Adenosine, Sodium Chloride, Disodium Edta, Calcium Chloride, Lysolecithin, Safflower Glycerides Polyamniopropyl Biguanide, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol.