Chcesz pozbyć się trądziku, usunąć przebarwienia i zrewitalizować swoją skórę? Jeśli tak to peeling twarzy jest zabiegiem właśnie dla Ciebie. Przygotuj się na odkrycie świata pielęgnacji, w którym czeka na Ciebie zdrowa i promienna cera o równomiernym kolorycie.
Peeling twarzy to proces usuwania martwych komórek skóry i innych zanieczyszczeń z twarzy poprzez łagodne złuszczanie. Jest to skuteczny sposób na poprawę stanu cery, zmniejszenie widoczności zmarszczek i plam starczych. Skóra staje się jędrniejsza, miękka i gładka. Ponadto peeling twarzy może również pomóc w zmniejszeniu ilości zaskórników i bakterii wywołujących trądzik oraz unormować poziom wydzielanego sebum. Istnieje wiele różnych technik złuszczania, w zależności od tego, jakich rezultatów oczekujesz i jaka jest wrażliwość Twojej skóry. Regularne stosowanie tego zabiegu pomaga utrzymać świeżą i pełną blasku cerę. Przyjrzyjmy się, dlaczego jeszcze peeling do twarzy jest tak ważny dla Twojej skóry.
Złuszczanie to proces usuwania górnej warstwy martwych komórek skóry z twarzy. Ma to kilka korzyści dla Twojej skóry. Usuwanie martwych komórek pomaga utrzymać równomierny koloryt cery i zapobiega gromadzeniu się nadmiaru oleju w porach, którego złogi mogą przyczyniać się do powstawania trądziku. Ponadto złuszczanie może pomóc zwiększyć skuteczność innych produktów stosowanych w pielęgnacji twarzy, ponieważ pozwala im wniknąć głębiej w skórę.
Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów peelingów do twarzy. Część z nich stanowią peelingi mechaniczne, które wykorzystują małe drobinki do oczyszczania skóry za pomocą masażu. Najczęściej wykorzystywanymi, naturalnymi składnikami są np. cukier, sól czy kawa. Do ręcznego usuwania martwych komórek skóry stosowane są także odpowiednio zaprojektowane szczoteczki do twarzy. Innym rodzajem preparatów oczyszczających są peelingi chemiczne, które wykorzystują kwasy lub enzymy do złuszczania martwego naskórka. Wybór właściwego peelingu powinien zależeć od rodzaju skóry — na skórę wrażliwą lub trądzikową najlepiej używać delikatnego peelingu mechanicznego, natomiast na skórę tłustą lub suchą, ostrzejsze peelingi chemiczne. Wiele zależy także od osobistych preferencji i odczuć. Eksperymentuj z różnymi rodzajami peelingów, aż znajdziesz ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.
Jeśli szukasz prostego i taniego sposobu, aby dać swojej skórze odrobinę miłości, której potrzebuje, dlaczego nie zrobić własnego peelingu do twarzy? Ten przepis do wykonania samodzielnie w domu jest bardzo prosty i gwarantuje, że Twoja skóra poczuje się odświeżona i zrewitalizowana.
Pierwszym krokiem w tworzeniu peelingu do twarzy jest zebranie wszystkich składników, których będziesz potrzebować. Wszystkie są łatwo dostępne w każdym sklepie spożywczym. A mianowicie będą to:
2 łyżki soli morskiej
1 łyżka oleju kokosowego
1 łyżka miodu
1 łyżeczka soku z cytryny
½ łyżeczki olejku migdałowego
Kiedy masz już wszystkie składniki gotowe, nadszedł czas, aby je wymieszać. Zacznij od umieszczenia soli morskiej w misce i dodania rozpuszczonego oleju kokosowego, miodu, soku z cytryny i olejku migdałowego. Wymieszaj wszystko razem łyżką, aż powstanie konsystencja przypominająca gęstą pastę.
Teraz gdy masz już gotowy peeling do twarzy, nadszedł czas, aby go zastosować. Zacznij od umycia twarzy ciepłą wodą, tak aby pory były otwarte. Następnie weź trochę mieszanki na opuszki palców i delikatnie wmasuj ją w skórę okrężnymi ruchami. Pozwól, aby kosmetyk pozostał na twarzy przez 5-10 minut, a następnie spłucz go letnią wodą.
Jeśli szukasz bardziej specjalistycznego kosmetyku, o silniejszym działaniu kosmetycznym to staraj się wybierać sprawdzone preparaty, o składzie obfitującym w naturalne składniki.
Dobry peeling do twarzy oczyszcza skórę, złuszcza ją, odsłaniając jaśniejszy i równomierny koloryt, usuwa zanieczyszczenia, które mogą powodować trądzik, a nawet pomaga zmniejszyć opuchliznę i zmarszczki. To absolutny must have w Twojej rutynie pielęgnacyjnej; nie tylko po to, aby nadać skórze gładkość, ale również po to, aby makijaż i inne produkty nakładały się płynniej, nie osadzając się w liniach załamania skóry i zmarszczkach. Ponadto, jeśli peeling jest stosowany konsekwentnie, pomaga w poprawie ogólnej struktury skóry.
Zastanawiasz się jak nakładać zakupiony peeling na twarz? W przypadku peelenów mechanicznych zasada jest taka sama jak przy użyciu domowych preparatów. Zacznij od zwilżenia twarzy ciepłą wodą, a następnie nałóż niewielką ilość peelingu na dłoń. Delikatnie wmasuj go w skórę okrężnymi ruchami, omijając szczególnie wrażliwe miejsca, takie jak okolice oczu. Upewnij się, że peeling został równomiernie i dokładnie rozprowadzony. Masuj twarz przez około minutę. Spłucz cały produkt letnią wodą i osusz miękkim ręcznikiem.
Inaczej sprawa wygląda w przypadku peelingów chemicznych. Preparaty te zawierają odpowiednie kwasy, które pomagają skutecznie złuszczyć skórę, lecz nieodpowiednio zastosowane mogę wyrządzić więcej pożytku. Do niedawna zabiegi z użyciem peelingów chemicznych dostępne były tylko w salonach kosmetycznych. Od niedawna jednak na rynku pojawiły się preparaty do użytku domowego. Jeśli zdecydujemy się na ich użycie to pamiętajmy o ścisłym przestrzeganiu dołączonych do kosmetyku ulotek.
Eksperci zalecają złuszczanie skóry 1-2 razy w tygodniu; każda większa ilość może prowadzić do podrażnień i stanów zapalnych. Inaczej sprawa wygląda w przypadku skóry tłustej — wówczas częstotliwość ta może zostać zwiększona, o ile oczywiście nie wywołuje skutków ubocznych. Jeśli jednak masz szczególnie wrażliwą lub suchą skórę, możesz ograniczyć się do złuszczania raz na dwa tygodnie lub nawet rzadziej. Ponadto pamiętaj, aby nie wywierać zbyt dużego nacisku podczas stosowania peelingu mechanicznego — wystarczy lekki dotyk. Nadmierne złuszczanie skóry może spowodować zaczerwienienie i wrażliwość na dłuższą metę, więc bądź delikatna dla swojej twarzy.